Tip 2 Diyabet Ameliyatı

Şeker hastalığından kurtulabilirsiniz.

Op Dr İbrahim Karataş 25 yılı aşkın doktorluk tecrübesi ile tip 2 diyabetleri konusunda hizmet vermektedir.

Tip 2 Şeker Hastalığında Tedavi?

Tip 2 diabet heterojen çok etkenli dinamik hastalıktır. Hastalığın gelişimi sadece hormonal olmayıp psikolojik ve çevresel faktörlerde vardır. Diabette klasik tedavi eğitim egzersiz, Diyet, İlaçlar ve isülindir. Fakat bu tedavi protokolleriyle ancak diabetli hastaların yüzde 20’sinin kan şekerini kontrol altına alınır. Hastaların ancak yüzde 7 iki yıl süre ile doktorunun önerilerine uyuyor.

Niçin Metabolik Cerrahi ?

Verilen diyet egzersiz hastanın gününü kurtarmaya yöneliktir. Bir insan ömür boyu egzersiz ve diyet yapması mümkün değildir. Yapılan çalışmalarda 3 yıl boyunca diyet ve egzersiz önerilerine uyan hastaların oranı yüzde 5 üzerinde değildir. Bu tedaviler kan şekerini kontrol altına almaya yöneliktir. Yapılan ameliyat ile şeker hastalığı 4 hafta içinde %93 düzeliyor.hastalarımız, şeker ilaçlarını ve şeker diyetini bırakıp normal yaşama dönüyor.

Bu Ameliyatlar Nasıl Etki Ediyor

Günümüz yaşamında beslenme şeklimiz yemek yeme alışkanlığımız ve yiyeceklerin içerikleri ve yemek yeme şekli çok değişti. Fabrikasyon, Rafine fast food tarzı gıdalarla beslenmeye başladık. Bu tip beslenmenin olumsuz etkileri aslında sindirimin tam olarak tamamlanmasıdır. Yiyecekler ince bağırsağın son kısmına gelmeden orta kısmında sindirimi tamamlamış oluyorlar. Ancak iyi huylu bağırsak hormonlarının aktive olupta tokluk hissi oluşması için besinlerin bu sindirim yolunun tamamını kullanması gerekiyor. Eğer tamamını kullanmadığı zaman ince bağırsağımızın son kısmındaki iyi huylu barsak hormonları aktive olmuyorlar. Bu iyi hormonlar vücuttaki duyarlılığı arttırmaktadır. Metabolik cerrahide bağırsağın son kısmıyla yiyeceklerin erken tanışmasını sağlar.

Uygulanan Ameliyatlar

Bu ameliyat tekniği Cleveland ve Fransa’da uygulanmaya başlayan en yeni tekniktir. Bu ameliyatta şeker hastalığı 4 hafta içerisinde %93 oranında düzelmektedir. Diğer ameliyatlardan sonra oluşabilen malabsorbsiyon dediğimiz; emilim bozuklukları ve kemik erimesi gibi sorunlar oluşmamaktadır. Ayrıca diğer ameliyat tekniklerinde olduğu gibi bağırsaklarda herhangi bir yer değişikliği yapılmadan uygulanmaktadır. Bu ameliyat kliniğimizde başarıyla uygulanmaktadır.

Bize Ulaşın

Yeni hayatınıza ilk adımı atın, bugün randebu alın!

Randevu Alın!

Konuşmayı Başlat
Bize Ulaşın
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?